RCMM024R70JKS14
DigiKeys produktnummer
716-RCMM024R70JKS14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCMM024R70JKS14
Beskrivning
RES 4.7 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Sammansättning
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Påse
Arbetstemperatur
-65°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)