LTO100F2R000FTE3
DigiKeys produktnummer
716-LTO100F2R000FTE3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTO100F2R000FTE3
Beskrivning
SFERNICE FIXED RESISTORS
Detaljerad beskrivning
2 Ohms ±1% 100W Hålmonterade resistorer TO-247-2 AEC-Q200, icke-induktiv Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±350ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Storlek/dimension
L 0,620" x B 0,197" (15,76 x 5,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,976" (24,80mm)