LTO100F15R00JTE3
DigiKeys produktnummer
LT100J-15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTO100F15R00JTE3
Beskrivning
RES 15 OHM 100W 5% TO247
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±5% 100W Hålmonterade resistorer TO-247-2 AEC-Q200, icke-induktiv Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LTO100F15R00JTE3 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±350ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Storlek/dimension
L 0,620" x B 0,197" (15,76 x 5,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,976" (24,80mm)