LPS0800H1R00JB
DigiKeys produktnummer
LPS-1.0C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LPS0800H1R00JB
Beskrivning
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 800W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 Ohms ±5% 800W Tjock film Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±500ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Serie
Egenskaper
Icke-induktiv
Förpackning
Bulk
Monteringsfunktion
Flänsar
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 2,362" x B 2,244" (60,00 x 57,00mm)
Resistans
1 Ohms
Höjd - monterad (max)
1,055" (26,80mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
M4-gängning
Effekt (Watt)
800W