CH0402-50RGFPA
DigiKeys produktnummer
716-CH0402-50RGFPATR-ND - Remsa och spole (TR)
716-CH0402-50RGFPACT-ND - Remsbit (CT)
716-CH0402-50RGFPADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CH0402-50RGFPA
Beskrivning
RES CH 0402 THIN FILM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Ohms ±2% 0,3W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) RF, hög frekvens Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
RF, hög frekvens
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,024" (1,00 x 0,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,63mm)