TEMT6200FX01
0805 xxMx
TEMT6200FX01
DigiKeys produktnummer
751-1056-2-ND - Remsa och spole (TR)
751-1056-1-ND - Remsbit (CT)
751-1056-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TEMT6200FX01
Beskrivning
SENSOR PHOTO 550NM TOP VIEW 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fototransistor 550nm Övre vy 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TEMT6200FX01 Modeller
Kategori
Effekt - max
100 mW
Tillverkare
Vishay Semiconductor Opto Division
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Riktning
Övre vy
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
6 V
Grad
Automotive
Ström - kollektor (Ic) (max)
20 mA