MKP1848SE61050JP4C
DigiKeys produktnummer
2870-MKP1848SE61050JP4C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP1848SE61050JP4C
Beskrivning
10F 5% TOLERANCE 500VDC PITCH: 3
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Filmkondensator 500V Polypropylen (PP), metalliserad Radial - 4 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 1,654" x B 1,063" (42,00 x 27,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,476" (37,50mm)
Märkspänning - DC
500V
Tillämpningar
Automotive, DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Klassificeringar
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
12 mOhms