MKP1848SE54050JK2A
DigiKeys produktnummer
2870-MKP1848SE54050JK2A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP1848SE54050JK2A
Beskrivning
4F 5% TOLERANCE 500VDC PITCH: 27
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 µF Filmkondensator 500V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 1,240" x B 0,945" (31,50 x 24,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,476" (12,10mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
500V
Tillämpningar
Automotive, DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Klassificeringar
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mOhms