T55V227M6R3C0015
DigiKeys produktnummer
3581-T55V227M6R3C0015TR-ND - Remsa och spole (TR)
3581-T55V227M6R3C0015CT-ND - Remsbit (CT)
3581-T55V227M6R3C0015DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55V227M6R3C0015
Beskrivning
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 15mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T55V227M6R3C0015 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
220 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
V
Spänning - märkt
6.3 V