VTVS36ASMF-HM3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
61V Klämma 6,24A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-219AB (SMF)
DO-219AB SFM
VTVS36ASMF-HM3-08
DigiKeys produktnummer
112-VTVS36ASMF-HM3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VTVS36ASMF-HM3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-VTVS36ASMF-HM3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VTVS36ASMF-HM3-08
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Kapacitans @ frekvens
342pF vid 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
36V
Inkapsling/låda
DO-219AB
Spänning - genombrott (min)
40,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
61V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,24A