VSKY10201406-G4-08
DigiKeys produktnummer
VSKY10201406-G4-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
VSKY10201406-G4-08GICT-ND - Remsbit (CT)
VSKY10201406-G4-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VSKY10201406-G4-08
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 20V 1A CLP1406-2L
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 20 V 1A Ytmontering CLP1406-2L
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VSKY10201406-G4-08 Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 20 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
240pF vid 0V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
20 V
Leverantörens enhetsförpackning
CLP1406-2L
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
450 mV @ 1 A