VS-VSKT142/14PBF
DigiKeys produktnummer
112-VS-VSKT142/14PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-VSKT142/14PBF
Beskrivning
SCR MODULE 1.4KV 310A INT-A-PAK
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
SCR Modul 1.4 kV 310 A Serieanslutning - alla SCR Chassimontering INT-A-Pak
Kategori
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
2.5 V
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
150 mA
Förpackning
Bulk
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
4500A, 4712A
Artikelstatus
Aktiv
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Struktur
Serieanslutning - alla SCR
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal SCR:er, dioder
2 SCR
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - av-läge
1.4 kV
Inkapsling/låda
INT-A-Pak
Ström - on-läge (It (AV)) (max)
140 A
Basproduktens nummer
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
310 A