VS-VSKDS409/150
DigiKeys produktnummer
112-VS-VSKDS409/150-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-VSKDS409/150
Beskrivning
DIODE MOD SCHOTTKY 150V ADDAPAK
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 150 V 100A Chassimontering ADD-A-PAK (3)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.03 V @ 200 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
6 mA @ 150 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Chassimontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
ADD-A-PAK (3)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
ADD-A-PAK®
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
100A