VS-UFH60BA65
DigiKeys produktnummer
VS-UFH60BA65GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-UFH60BA65
Beskrivning
BRIDGE RECT 1P 650V 60A SOT-227
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Brygglikriktare Enfas Standard 650 V Chassimontering SOT-227
Kategori
Ström - likriktat medelvärde (Io)
60 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.35 V @ 60 A
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 650 V
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Diodtyp
Enfas
Inkapsling/låda
SOT-227-4, miniBLOC
Teknologi
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-227
Spänning - toppback (max)
650 V