VS-QA100FA10
DigiKeys produktnummer
112-VS-QA100FA10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-QA100FA10
Beskrivning
POWER MODULE, GEN2 TRENCH MOS BA
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 2 oberoende 100 V 50A Chassimontering SOT-227-4, miniBLOC
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.03 V @ 50 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
800 µA @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Diodkonfiguration
2 oberoende
Monteringstyp
Chassimontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
SOT-227-4, miniBLOC
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-227
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
50A