VS-MPY038P120
DigiKeys produktnummer
112-VS-MPY038P120-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-MPY038P120
Beskrivning
POWER MODULE, FULL BRIDGE INVERT
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 1200V (1,2kV) 43A 93W Chassimontering
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
49,8mOhm vid 40A, 15V
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Vgs(th) (Max) @ Id
3,8V vid 10mA
Förpackning
Box
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
100nC vid 15V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2979pF vid 1000V
Teknologi
Kiselkarbid (SiC)
Effekt - max
93W
Konfiguration
4 N-kanal (helbrygga)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
1200V (1,2kV)
Monteringstyp
Chassimontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
43A