VS-HFA30PB120-N3
DigiKeys produktnummer
VS-HFA30PB120-N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-HFA30PB120-N3
Beskrivning
DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 30A Genomgående hål TO-247AC-2L
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-HFA30PB120-N3 Modeller
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
170 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
40 µA @ 1200 V
Förpackning
Rör
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC-2L
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
4.1 V @ 30 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)