VS-FC420SA10
DigiKeys produktnummer
VS-FC420SA10GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-FC420SA10
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 435A SOT227
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 435 A (Tc) 652W (Tc) Chassimontering SOT-227
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,8V vid 750µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
375 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
17300 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
652W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Chassimontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-227
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,15mOhm vid 200A, 10V