VS-C5PX6006LHN3
DigiKeys produktnummer
112-VS-C5PX6006LHN3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-C5PX6006LHN3
Beskrivning
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO-247AD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 600 V 30A Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvänd återhämtningstid (trr)
41 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 600 V
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Standard
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Inkapsling/låda
TO-247-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AD
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.1 V @ 30 A