VS-C20ET07T-M3
DigiKeys produktnummer
751-VS-C20ET07T-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-C20ET07T-M3
Beskrivning
DIODE SIL CARB 650V 20A TO220AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 650 V 20A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 650 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
1050pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Föråldrad
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.7 V @ 20 A