VS-81RIA120 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
SCR 1.2 kV 125 A Standardåterställning Chassi, montering med fäststift TO-209AC (TO-94)
VS-81RIA120
DigiKeys produktnummer
VS-81RIA120-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-81RIA120
Beskrivning
SCR 1.2KV 125A TO-209AC (TO-94)
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Tillverkare
Ström - off-läge (max)
15 mA
Förpackning
Bulk
Ström - transient stötpuls 50, 60 Hz (Itsm)
1600A, 1675A
Artikelstatus
Aktiv
SCR-typ
Standardåterställning
Spänning - av-läge
1.2 kV
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - gate-tröskelspänning (Vgt) (max)
2.5 V
Monteringstyp
Chassi, montering med fäststift
Ström - gate-trigger (Igt) (max)
120 mA
Inkapsling/låda
TO-209AC, TO-94-4, pinnskruv
Spänning - på-läge (Vtm) (max)
1.6 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-209AC (TO-94)
Ström - on-läge (It (AV)) (max)
80 A
Basproduktens nummer
Ström - on-läge (It (RMS)) (max)
125 A