VS-70HFR140
DigiKeys produktnummer
70HFR140-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-70HFR140
Beskrivning
DIODE STD REV 1400V 70A DO203AB
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1400 V 70A Chassi, montering med fäststift DO-203AB (DO-5)
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
4.5 mA @ 1400 V
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
DO-203AB (DO-5)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1400 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
70A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.46 V @ 220 A