VS-70HFL100S05M är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 354
Datablad
Dioder 1000 V 70A Chassi, montering med fäststift DO-203AB (DO-5)
VS-70HFL100S05M
DigiKeys produktnummer
VS-70HFL100S05M-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-70HFL100S05M
Beskrivning
DIODE STANDARD 1000V 70A DO203AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
500 ns
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
DO-203AB (DO-5)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1000 V
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-125°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
70A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.85 V @ 219.8 A