VS-60EPU06-N3
DigiKeys produktnummer
112-VS-60EPU06-N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-60EPU06-N3
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 60A Genomgående hål TO-247AC-2L
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
81 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 600 V
Förpackning
Bulk
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC-2L
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
60A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.68 V @ 60 A