VS-60EPF12-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-60EPF12-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-60EPF12-M3
Beskrivning
DIODE STANDARD 1200V 60A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 60A Genomgående hål TO-247AC-2L
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
480 ns
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 1200 V
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC-2L
Ström - likriktat medelvärde (Io)
60A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.4 V @ 60 A