VS-60CTQ045-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-60CTQ045-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-60CTQ045-M3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 30A Genomgående hål TO-220-3
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
720 mV @ 60 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
2 mA @ 45 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
30A