VS-4C10ET12T-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-4C10ET12T-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-4C10ET12T-M3
Beskrivning
RECTIFIER, SILICON CARBIDE, 1200
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 10A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Hastighet
Noll återställningstid > 500mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
0 ns
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
80 µA @ 1200 V
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ Vr, F
590pF vid 1V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.6 V @ 10 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C