VS-48CTQ060S-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-48CTQ060S-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-48CTQ060S-M3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 20A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
610 mV @ 20 A
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
2 mA @ 60 V
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Monteringstyp
Ytmontering
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A