VS-40HFLR80S05
DigiKeys produktnummer
112-VS-40HFLR80S05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-40HFLR80S05
Beskrivning
DIODE STD REV 800V 40A DO203AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 800 V 40A Chassi, montering med fäststift DO-203AB (DO-5)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
500 ns
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 800 V
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
800 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-203AB (DO-5)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
40A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-125°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.95 V @ 40 A