VS-40CPQ080-N3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
SMC Diode Solutions
I lager: 188
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Diodmatris 1 par gemensam katod 80 V 40A Genomgående hål TO-247-3
VS-40CPQ080-N3
DigiKeys produktnummer
112-VS-40CPQ080-N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-40CPQ080-N3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 80V 40A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VS-40CPQ080-N3 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
910 mV @ 40 A
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
1.25 mA @ 80 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
TO-247-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
80 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
40A