VS-409CNQ150PBF
DigiKeys produktnummer
VS-409CNQ150PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-409CNQ150PBF
Beskrivning
DIODE MOD SCHOTTKY 150V TO-244AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 150 V 400A Chassimontering TO-244AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.46 V @ 400 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
6 mA @ 150 V
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Chassimontering
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-244AB
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
TO-244AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
400A