VS-3C30EP12L-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-3C30EP12L-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-3C30EP12L-M3
Beskrivning
DIODE SIL CARB 1200V 30A TO247AD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 30A Genomgående hål TO-247AD
Kategori
Hastighet
Noll återställningstid > 500mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
0 ns
Ström - läckström @ Vr
130 µA @ 1200 V
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ Vr, F
124pF vid 800V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AD
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 30 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C