VS-3C20ET12S2L-M3
DigiKeys produktnummer
112-VS-3C20ET12S2L-M3TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-3C20ET12S2L-M3CT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-3C20ET12S2L-M3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-3C20ET12S2L-M3
Beskrivning
DIODE SIL CARB 1200V 20A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 20A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
Kategori
Hastighet
Noll återställningstid > 500mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
0 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - läckström @ Vr
110 µA @ 1200 V
Kapacitans @ Vr, F
73pF vid 800V, 1MHz
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 20 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C