VS-30ETH06-M3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Power Integrations
I lager: 2 868
Datablad
Dioder 600 V 30A Genomgående hål TO-220AC
VS-30ETH06-M3
DigiKeys produktnummer
VS-30ETH06-M3GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30ETH06-M3
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 30A TO220AC
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VS-30ETH06-M3 Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
35 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.6 V @ 30 A