VS-30EPH06-N3
DigiKeys produktnummer
VS-30EPH06-N3GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30EPH06-N3
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 30A TO247AC
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 30A Genomgående hål TO-247AC-2L
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-30EPH06-N3 Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
31 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 600 V
Förpackning
Rör
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AC-2L
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.6 V @ 30 A