VS-30BQ060-M3/9AT
DigiKeys produktnummer
112-VS-30BQ060-M3/9ATTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-30BQ060-M3/9ATCT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-30BQ060-M3/9ATDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30BQ060-M3/9AT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AB
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 3A Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 60 V
Kapacitans @ Vr, F
180pF vid 5V, 1MHz
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
580 mV @ 3 A