VS-30BQ040HM3/9AT
DigiKeys produktnummer
112-VS-30BQ040HM3/9ATTR-ND - Remsa och spole (TR)
112-VS-30BQ040HM3/9ATCT-ND - Remsbit (CT)
112-VS-30BQ040HM3/9ATDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-30BQ040HM3/9AT
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 3A Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-30BQ040HM3/9AT Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 40 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
230pF vid 5V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
570 mV @ 3 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)