VS-25CTQ035-M3
DigiKeys produktnummer
VS-25CTQ035-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-25CTQ035-M3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 35V 30A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 35 V 30A Genomgående hål TO-220-3
EDA-/CAD-modeller
VS-25CTQ035-M3 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
710 mV @ 30 A
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Ström - läckström @ Vr
1.75 mA @ 35 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
35 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
30A