VS-20TQ045-M3
DigiKeys produktnummer
VS-20TQ045-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20TQ045-M3
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO220AC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 45 V 20A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2.7 mA @ 45 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
1400pF vid 5V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
730 mV @ 40 A