VS-20TQ035STRLPBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder 35 V 20A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
VS-20TQ035STRLPBF
DigiKeys produktnummer
VS-20TQ035STRLPBF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20TQ035STRLPBF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2.7 mA @ 35 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
1400pF vid 5V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
35 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
570 mV @ 20 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)