VS-20ETF02STRRPBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder 200 V 20A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
VS-20ETF02STRRPBF
DigiKeys produktnummer
VS-20ETF02STRRPBF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20ETF02STRRPBF
Beskrivning
DIODE STANDARD 200V 20A TO263AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
60 ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 200 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
20A
Arbetstemperatur - koppling
-40°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.3 V @ 20 A