VS-20CTQ035-M3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
SMC Diode Solutions
I lager: 0
Datablad
Diodmatris 1 par gemensam katod 35 V 20A Genomgående hål TO-220-3
VS-20CTQ035-M3
DigiKeys produktnummer
VS-20CTQ035-M3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-20CTQ035-M3
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 35V 20A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-20CTQ035-M3 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
760 mV @ 20 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
2 mA @ 35 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
35 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A