VS-203CNQ100PBF
DigiKeys produktnummer
VS-203CNQ100PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-203CNQ100PBF
Beskrivning
DIODE MOD SCHOTTKY 100V TO-244AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 100A Chassimontering TO-244AB
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
860 mV @ 100 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
3 mA @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Chassimontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-244AB
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-244AB
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
100A