VS-15ETH06HN3
DigiKeys produktnummer
VS-15ETH06HN3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-15ETH06HN3
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 15A TO220AC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 15A Genomgående hål TO-220AC
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.2 V @ 15 A
Tillv.
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Serie
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 600 V
Förpackning
Rör
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220AC
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A