VS-15ETH06FP-N3
DigiKeys produktnummer
VS-15ETH06FP-N3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-15ETH06FP-N3
Beskrivning
DIODE STANDARD 600V 15A TO2202
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 600 V 15A Genomgående hål TO-220-2 fullpack
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VS-15ETH06FP-N3 Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
29 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
40 µA @ 600 V
Förpackning
Rör
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-2 fullpack
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
600 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
2.2 V @ 15 A