VS-15CTQ040PBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 954
Datablad
Diodmatris 1 par gemensam katod 40 V 7,5A Genomgående hål TO-220-3
VS-15CTQ040PBF
DigiKeys produktnummer
15CTQ040PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-15CTQ040PBF
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 40V 7.5A TO2203
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
550 mV @ 7.5 A
Tillverkare
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
800 µA @ 40 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
7,5A