VS-12TQ035SHM3
DigiKeys produktnummer
VS-12TQ035SHM3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-12TQ035SHM3
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 35V 15A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 35 V 15A Ytmontering TO-263AB (D2PAK)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1.75 mA @ 35 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
900pF vid 5V, 1MHz
Förpackning
Rör
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
35 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
15A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
560 mV @ 15 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)