VS-12FL40S05 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Datablad
Dioder 400 V 12A Chassi, montering med fäststift DO-203AA (DO-4)
VS-12FL40S05
DigiKeys produktnummer
VS-12FL40S05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-12FL40S05
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 12A DO203AA
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
500 ns
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 400 V
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-203AA (DO-4)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
12A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.4 V @ 12 A