VS-12CTQ045PBF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 7 639
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 954
STMicroelectronics
Diodmatris 1 par gemensam katod 45 V 6A Genomgående hål TO-220-3
VS-12CTQ045PBF
DigiKeys produktnummer
12CTQ045PBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-12CTQ045PBF
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 45V 6A TO-220-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VS-12CTQ045PBF Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 6 A
Tillverkare
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
800 µA @ 45 V
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
45 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
6A