VS-115CNQ015APBF
VS-115CNQ015APBF
DigiKeys produktnummer
115CNQ015APBF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VS-115CNQ015APBF
Beskrivning
DIODE MODULE SCHOT 15V 55A D61-8
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 15 V 55A Chassimontering D-61-8
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
370 mV @ 55 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Bulk
Ström - läckström @ Vr
20 mA @ 15 V
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Chassimontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
D-61-8
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
15 V
Leverantörens enhetsförpackning
D-61-8
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
55A